Къри вкара 2000 тройки рекордно бързо (видео)

Шампионът Голдън Стейт навакса пасив от 21 точки от край на първото полувреме и стигна до успеха със 125:115 срещу домакина Ню Орлиънс. Звездата на гостите Стеф Къри допринесе с 31 точки и 11 асистенции, но напусна полето с травма на десния глезен, след като стъпи на крака на Итуан Муур малко повече от минута преди края. Той се прибра в съблекалнята с патерици, но изследванията на скенер показаха, че контузията не е сериозна.

Къри стана играчът, който най-бързо достига границата от 2000 тройки в лигата след 597 мача. Втори в подреждането вече е Рей Алън, който се нуждаеше от 227 срещи повече. Клей Томпсън допринесе с 22 точки, а Голдън Стейт спечели за 20-и път в последните си 21 мача срещу Ню Орлиънс, въпреки че губеше с 49:69 на почивката.

Джрю Холидей беше лидер за домакините с 34 точки.