Левски с втора победа в женското баскетболно първенство

Отборът на Левски постигна втора победа в женското баскетболно първенство. В двубой от шестия кръг "сините" се наложиха с 64:56 (20:12, 10:16, 15:13, 19:15) над гостуващия Септември 97.

С успеха Левски се изкачи на четвърто място в зона "Запад" с баланс от два успеха и четири поражения, докато Септември заема пета позиция с едва една победа и пет загуби.

В столичната зала "Румен Пейчев" домакините от Левски започнаха по-силно срещата и поведоха с 18:6 след малко повече от 5 минути игра. До края на първата четвърт Септември отговори със серия от 6:2 точки, а импулсът в играта на гостуващия тим се задържа и през втората четвърт, като на почивката Левски се оттегли с аванс от едва 2 точки при 30:28.

Второто полувреме започна по начина, по който стартира и първото - с по-добра игра на левскарките, които бързо поведоха със 7 точки при 38:31, но отново силно представяне на Септември в последната минути на периода позволи на гостенките да останат съвсем близо до съперничките си за началото на последната четвърт.

В нея Левски направи серия от 12:0 точки, с която доведе резултата до 57:43, което в крайна сметка се оказа решаващо.

Валерия Маринова отбеляза 20 точки за Левски, а със 17 завърши Деляна Кадиева. За Септември най-резултатна бе Виолета Григорова с 14 точки, докато Валентина Веселинова приключи с 11.