Денизе Херман спечели първото преследване за сезона

Денизе Херман спечели първото преследване за сезона от Световната купа по биатлон за жени. Германската състезателка триумфира в преследването на 10 километра, след като измина трасето за 30:02.7 минути и допусна две грешки в четирите стрелби. На второ място на 25.8 секунди завърши французойката Жюстин Бреза, която беше безпогрешна в стрелбата. Трета финишира Марте Олсбу (Норвегия) на 48.0 секунди с две пропуснати мишени. Херман изпусна водачеството в състезанието само след третото си посещение на стрелбището, когато не успя да повали две от мишените. След последната стрелба тя изоставаше на около секунда след Бреза, но още в началото на последната обиколка изпревари французойката и стигна до крайния успех.

Това е втора победа за Херман за Световната купа. 28-годишната състезателка кара едва втория си сезон в биатлона, след като преди това участваше в стартовете по ски-бягане. В петък тя спечели и първия спринт за сезона. Само една българка участва в надпреварата. Емилия Йорданова се нареди 51-а на 5:11.6 минути след победителката и с четири грешки в стрелбата. В класирането за Световната купа след три старта начело е Жюстин Бреза със 142 точки, следвана от Денизе Херман със 138 точки, Надежда Скардино (Беларус) със 127 точки и други. По-късно днес в Йостерсунд е преследването на 12.5 км за мъже с участието на българина Димитър Герджиков.