Калоян Иванов отбеляза 21 точки при загуба на Петким

Калоян Иванов изигра добър мач за тима на Петким, който загуби като гост на Афион със 74:77 (37:42) точки в среща от 12-ия кръг на първенството на Турция по баскетбол за мъже във втора лига. Българският баскетболист се отличи с 21 точки, 7 борби, 3 асистенции, 2 отнети топки и 1 чадър за 27 минути като титуляр. Петким има 2 победи и 10 загуби от началото на сезона и заема предпоследното, 17-о място в класирането.

МЗТ Скопие допусна осмо поражение в Адриатическата лига, след като отстъпи като гост на Цедевита (Хърватия) с 65:77 (8:24, 25:20, 22:18, 10:15) точки в мач от десетия кръг на турнира. Българинът Йордан Мичев игра 3 минути за МЗТ Скопие и не успя да се разпише. МЗТ Скопие има 2 успеха и 8 загуби, което му отрежда последното място във временното класиране, а Цедевита е на втората позиция с баланс 7-3.