Черно море Тича с трета поредна победа

Отборът на Черно море Тича (Варна) записа трета поредна победа в Националната Баскетболна Лига, след като тази вечер баскетболистите от морската ни столица се наложиха при домакинството си на Берое (Стара Загора) с 97:91 (28:16; 18:25; 19:27; 21:18; 11:5) след продължение в двубой от VIII кръг.

Милян Бочка вкара 25 точки за домакините, Николай Грозев и Симеон Илиев добавиха съответно по 20 и 17 точки, а Драган Тюбак приключи с „дабъл-дабъл“ – 15 точки и 16 борби.

Алекзандър Дейвис завърши с „дабъл-дабъл“ за старозагорци – 24 точки и 14 борби, Майк Ди Нуно вкара 24 точки, а Александър Янев и Тихомир Желев приключиха с по 13 точки.

„Моряците“ стартираха силно двубоя и успяха да поведат с 12 точки след първите десет минути – 28:16, но през втория период ролите се размениха, като Берое пое инициативата и на почивката възпитаниците на Любомир Минчев вече изоставаха само с пет точки – 41:46.

През третата четвърт „зелените“ от Стара Загора отново стояха по-добре на терена и обратът бе налице – 68:65, но в заключителните десет минути настъпи нов обрат, след който Черно море успяха да догони съперника и изпрати мача в продължение – 86:86.

„Моряците“ стартираха силно допълнителните пет минути, след като Тюбак и Острев вкараха за 92:86, като в оставащото време момчетата на Дарин Великов запазиха спокойствие и се поздравиха с крайния успех – 97:91.