Очаквайте в 10:00: Какво е бъдещето на ЦСКА - София след оттеглянето на Гриша Ганчев - Филип Филипов и Стоян Орманджиев с отговорите

Лукойл Академик без проблеми срещу Ямбол

Шампионите от Лукойл Академик постигнаха категоричен и очакван успех в двубой от програмата на VIII кръг в Националната Баскетболна Лига, след като днес „студентите“ се наложиха при домакинството си на Ямбол със 112:81 (30:17; 21:24; 30:19; 31:21).

Джъстин Нокс беше най-резултатен за победителите – 20 точки, Дъстин Уеър добави 14 точки, а Асен Великов и Божидар Аврамов вкараха по 12 точки.

Брайкис Пейрин завърши с 21 точки за гостите, а Алън Арнет и Андрей Иванов отбелязаха съответно по 20 и 13 точки.

Баскетболистите на Лукойл Академик поеха пълен контрол върху събитията на терена още от първия съдийски сигнал, като не оставиха и грам съмнение, че са с класа над съперника. След първите десет минути „студентите“ водеха с 13 точки – 30:17 и въпреки отпускането през втория период, домакините от Правец не позволиха изненади и почивката дойде при 51:41 в тяхна полза.

През второто полувреме ситуацията на терена не се промени особено, като Лукойл Академик продължаваше да увеличава преднината си, която достигна до 31 точки, за крайното 112:81.