“Канарчетата” на Раниери шокираха Монако в последната секунда (видео)

Отборът на Нант шокира Монако с гол в последната секунда на срещата за успех с 1:0 в мач от 15-ия кръг на Лига 1. Клаудио Раниери на практика отказа бившия си тим от целта за защита на титлата на Франция, тъй като ако по-късно днес Пари Сен Жермен победи Троа, парижани ще имат аванс от 12 точки пред тима от Княжеството.

Единственото попадение падна в 93-ата минута, когато Лима простреля неспасяемо Даниел Субашич. “Канарчетата” получиха право да изпълнят пряк-свободен удар. Първоначалното изпълнение се отби в стената, но топката попадна у бразилеца, който с мощен шут я прати в мрежата.

По този начин Монако записа втора поредна загуба в Лига 1 след поражението от ПСЖ преди няколко дни. Това е и трета поредна загуба във всички турнири за тима, което не се бе случвало от 2009 година насам. Играчите на Леонардо Жардим се смъкнаха до четвърта позиция в шампионата. Монегаските са с 29 точки - колкото има и третият Лион. Олимпик Марсилия пък е втори с 31. Нант от своя страна продължава с успешното си представяне от началото на сезона и е пети с 26.