Брайтън и Кристъл Палас не се победиха

Отборите на Брайтън и Кристъл Палас не си вкараха гол пред препълнените трибуни на “Фалмър Стейдиъм” в двубой от 14-ия кръг на Премиър лийг. Домакините от Брайтън бяха по-добрият отбор на терена в голяма част от времето, но не успяха да създадат чисти положения и като цяло 0:0 е справедлив резултат.

Палас излезе в схема 4-4-1-1, като изневери на обичайната 4-3-3. Вилфред Заха играеше зад Кристиан Бентеке, като получи по-свободна роля, а Рубен Лофтус-Чийк действаше по дясното крило.

През първото полувреме най-сериозното положение беше пред вратата на Брайтън, но вратарят Матю Райън спаси два поредни удара. Брайтън овладя инициативата и създаде две добри възможности, но Дънк и Искиердо ги пропуснаха. На полувремето и двамата мениджъри не направиха промени. В 57-ата Дънк отново се размина с откриване на резултата, а Палас отвърна с удар отдалеч на Лофтус-Чийк.

Феновете на домакините подпалиха доста пиротехника на трибуните, което затрудни видимостта. Постепенно и темпото спадна и в крайна сметка двата тима завършиха 0:0. Така Палас за първи път не допусна гол през сезона, но не успя да постигне втора поредна победа.