Черно море Тича измъкна победата срещу Спартак

Отборът на Черно море Тича (Варна) направи важна крачка към класиране в следващия етап на турнира за Купата на България, след като тази вечер „моряците“ се наложиха при визитата си на Спартак (Плевен) с 88:85 (20:16; 34:25; 9:23; 25:21) в двубой от първия предварителен кръг на надпреварата.

Милян Бочка беше най-резултатен за победителите – 23 точки, а Цветослав Острев и Симеон Илиев добавиха съответно по 21 и 17 точки.

Константин Коев изигра отличен двубой за Спартак – 35 точки, 5 борби и 3 асистенции, а Седрик Боуен приключи със 17 точки.

След равностойна първа четвърт, която завърши с минимален аванс от четири точки в полза на Черно море – 20:16, гостите от Варна използваха далеч по-добре шансовете си през втория период и това им позволи да се откъснат напред с двуцифрена преднина – 54:41.

През третата част двата отбора си размениха ролите, като баскетболистите на Спартак демонстрираха отлична организация, която им позволи да стигнат до пълен обрат и да поведат с една точка преди началото на заключителните десет минути – 64:63.

Възпитаниците на Александър Дяковски продължиха с доброто си представяне и в първите минути на заключителната четвърт, а Ивков, Маринов и Коев вкараха за 74:68. „Моряците“ не се предадоха, като бързо отговориха с добра серия, с която стопиха изоставането си и интригата се завърна с пълна сила – 75:76 при 5:14 минути до финалната сирена.

Плевенчани отново успяха да дръпнат с пет точки след поредните отлични изяви на Коев, но под другия кош гостите демонстрираха отлична отборна игра, която им донесе равенството – 80:80 при оставащи 120 секунди. Последва прекъсване за Спартак, но след подновяването на играта и до самия край гостите от Черно море бяха по-концентрирани и успяха да измъкнат крайния успех – 88:85.