Бостън видя сметката на Индиана за една четвърт (видео)

Страхотна трета четвърт се оказа напълно достатъчна на Бостън за десета победа като гост и общо осемнадесета от началото на сезона. Селтикс спечелиха визитата си на Индиана със 108:98, а това се случи след нова порция стабилни изяви от страна на лидерите на отбора Кайри Ървинг и Ал Хорфърд.

Ървинг вкара 25 точки и даде 6 асистенции, а Хорфърд остана с 21 точки, 6 асистенции и 3 чадъра. Маркъс Смарт и Тери Розиърс добавиха съответно 15 и 17 точки, а Селтикс вкараха 37 срещу едва 16 за домакините от Индианаполис в третата част, в която влязоха с изоставане от 9 точки.

Бостън е в серия от четири последовтелни победи срещу този съперник, а след успеха в Индианполис се връща у дома за пет поредни мача пред собствена публика.

Шестима играчи на Индиана завършиха с двуцифрени показатели за втори пореден мач, но и това не бе достатъчно за Пейсърс. Майлс Търнър бе най-резултатен с 19 точки, а Домантас Сабонис се включи със 17 от пейката за домакините, които направиха 19 грешки.

Бостън има 18 победи и 3 загуби в актива си, докато Индиана е с баланс 11-9.