Ман Юнайтед си изпати в Швейцария (видео)

Отборът на Манчестър Юнайтед загуби с 0:1 при визитата си на Базел в петия си мач от Група “А” на Шампионската лига и ще трябва да изчака последния двубой от фазата, за да си осигури класирането за елиминациите. Единственото попадение падна в самия край на мача, когато Михаел Ланг попари играчите на Жозе Моуриньо и хвърли в екстаз трибуните на “Санкт Якоб Парк”. Двата тима си размениха по едно полувреме, като англичаните доминираха изцяло преди почивката, но след това ролите се размениха.

Първата опасност бе пред вратата на Базел. Пол Погба изведе на позиция Ромелу Лукаку, но стражът на домакините Томаш Вачлик отрази удара му. Последва нова атака, след която Мануел Аканджи трябваше да чисти от голлинията удар с глава на Маруан Фелаини. Юнайтед продължи доминацията по време на цялото първо полувреме, докато Базел предпочиташе да дебне на контраатака. В края на частта "червените дяволи" удариха на два пъти гредата. Първо Антони Марсиал центрира отляво, а топката не бе засечена от никого преди да се отклони в стълба и да излезе в аут, а след това Маркос Рохо нацели горната греда с удар от близо 40 метра.
През втората част обаче ролите бяха тотално разменени. Домакините тръгнаха вихрено в атаки и принудиха англичаните да се бранят. На няколко пъти швейцарците атакуваха опасно, като Тарик Елиунуси, Димитри Оберлин и Ланг бяха близо до откриване на резултата. На няколко пъти и Рохо се намеси отлично, за да блокира опасност пред Серхио Ромеро.
Така нещата вървяха към логична подялба на точките с оглед на размененото превъзходство в двете полувремена, когато се стигна до последната минута на мача. Тогава една многоходова атака даде топката на Раул Петрета, който с центриране по земя намери Ланг на задната греда, който бе изпуснат от защитата и донесе голямата радост на тима си.
10 Базел - Манчестър Юнайтед 1:0
Така Юнайтед ще трябва да изчака последния ден от надпреварата, за да си осигури класирането. Все пак билетът за елиминациите изглежда почти сигурен. За да изпусне влака за следващата фаза, Манчестър трябва да загуби с три гола разлика от ЦСКА-Москва на “Олд Трафорд” и в същото време Базел да победи Бенфика като гост.

БАЗЕЛ - МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 1:0