Наградният фонд на СK по биатлон за новия сезон ще надхвърли 3,2 милиона евро

Наградният фонд на Световната купа по биатлон за новия сезон 2017/2018 ще достигне 3,277 милиона евро, съобщи ТАСС. В индивидуалните стартове състезателите ще си разделят 2,31 милиона евро, 693 хиляди евро ще бъдат отделени за премии за щафетите, а допълнителни 274 хиляди ще бъдат разпределени между най-силните биатлонисти в генералното класиране за сезона. Носителят на Световната купа ще заработи бонус от 28 хиляди евро, завършилият на второ място - 23 хиляди евро, а третият - 18 хиляди евро.

Победа във всяко едно от общо 44 състезания при мъжете и при жените ще носи 13 хиляди евро, а за първо място при щафетите премията е 20 хиляди евро (10 старта), а за смесените щафети (2 старта) - 10 хиляди евро.

Всеки състезател, който стартира като водач в генералното класиране или за някоя от малките Световни купи в отделните дисциплини, ще получава по 750 евро. Отделно шампионът в Купата на нациите ще вземе бонус от 44 хиляди евро. Мъжките и женските национални отбори пък ще си разпределят 480 хиляди евро от Международната федерация по биатлон.

Новият сезон стартира на 26 ноември в Йостерсунд.