Мерцедес спечелиха още една титла във Формула 1

Световните шампиони във Формула 1 за 2017 година Мерцедес спечелиха още една титла през този сезон. След като първо си осигуриха шампионата при конструкторите, звездата на тима Люис Хамилтън стана шампион при пилотите два кръга преди финала, а след Гран При на Бразилия германският тим вече е официално и най-бързият в бокса при смяна на гуми. Титлата се дава от сезон 2015 от DHL.

Отборът на Уилямс е големият съперник на Мерцедес през цялата година, но в крайна сметка германците успяха да грабнат титлата, и то един кръг преди края на шампионата. Точки се дават по системата за класиране при пилотите, като Мерцедес води с 51 точки пред Уилямс. Въпреки загубената титла от британския тим държат рекорда за най-бърза смяна. Времето от 2.02 секунди бе постигнато по време на Гран При на Великобритания на колата на Фелипе Маса.