НСА взе първа победа в женското баскетболно първенство

Отборът на НСА записа първа победа за сезона в женското баскетболно първенство, след като надигра като домакин Левски със 71:64 (21:17, 23:15, 19:16, 8:16) в двубой от четвъртия кръг. Ключова за успеха на студентките се оказа борбата под противниковия кош, след като те успяха да вземат топката цели 21 пъти след свои стрелби. Това позволи на тима на домакините да контролира напълно срещата и да не изпусне водачеството в резултата в нито един момент, въпреки финалния щурм на "сините", които спечелиха последната четвърт с 16:8.

Най-резултатна за НСА бе Петя Серафимова със 17 точки. С 16 точки, 8 борби и 7 асистенции завърши Зорница Найденова, а "дабъл-дабъл" от 12 точки и 14 борби направи Мария Светославова. 12 точки вкара и Силвия Колева. За Левски Виктория Койчева отбеляза 13 точки, а Дарина Кочева и Емилия Тенева прибавиха по 12. В класирането в зона "Запад" НСА, Левски и Септември 97 разделят четвърто - шесто място с показатели от по 1 победа и 3 загуби.