Рибарикова победи Младенович в маратонски мач

Магдалена Рибарикова победи със 7:5, 1:6, 7:6(5) поставената под номер 1 в схемата Кристина Младенович в мач от група "А" на турнира WTА Елит Трофи в Чжухай, Китай. Словашката тенисистка записа първата си победа след маратонски мач и вече е с актив от две точки, колкото има и Юлия Гьоргес. Младенович е последна след първия си мач.

Рибарикова, която спечели след два часа и 48 минути игра, се нуждаеше от седем разигравания за мача за първата си победа в група "А" на надпреварата. Тя загуби първия си мач срещу Гьоргес, но вече е с баланс 1:1.

Рибарикова пристигна в Чжухай в отлична форма, след като в предходния турнир в Линц стигна до първия си финал за годината, загубен срещу Барбора Стрицова. Срещу Младенович пък тя вече е с баланс 2:0, добавяйки още една победа към тази от Ролан Гарос през 2009-а година.

Рибарикова започна мача с пробив и направи още един за 6:5 , след което обаче трябваше да обръща сервис-гейма си от 0:30 до 40:30 и победа в първия сет. Младенович спечели втория само за 44 минути, а в третия успя да пробие за 2:1. След това обаче французойката допусна три поредни брейка, а нейната съперничка затвори мача в тайбрек.

Въпреки че участва в Елит трофи, Младенович е в серия от 11 поредни загуби, която започна през месец август във Вашингтон. Тя е в Китай благодарение на силното начало на сезона, когато спечели турнира в Санкт Петербург и игра на финал в Мадрид.