Нова издънка за Бордо, Кафу игра в края (видео)

Отборът на Бордо записа нова издънка в Лига 1, след като допусна домакинска загуба с 0:2 срещу Монако в сблъсъка между двата тима от 11-ия кръг. Това е четвърти пореден двубой без победа за "жирондинци", като в тези мачове тимът има 3 загуби и 1 реми. "Монегаските" пък вървят във възходяща линия и записаха втора поредна победа на сметката си.

Десетина минути за домакините записа бившият футболист на Лудогорец Джонатан Кафу, който се появи на терена в 81-ата минута, но не успя особено да помогне на своя тим.

Гостите решиха мача с два гола през второто полувреме. В 57-ата минута Жоао Моутиньо свали с глава за Балде Кейта в наказателното поле, а нападателят не сгреши за 0:1. След това в 65-ата минута Тома Лемар премина през няколко защитници на Бордо, преди да нахлуе в пеналта и с удар по земя  през краката на вратаря да вкара втория гол за своя тим.

Така Монако събра актив от 25 точки и излезе на 2-ото място във временното класиране. Бордо пък вече е 7-ми с 16 спечелени точки.