Венци Христов и Занев на 1/4-финал за Купата на Русия (видео)

Българският нападател Венцислав Христов игра броени секунди при победата на СКА-Хабаровск с 2:0 над Динамо (Санкт Петербург) на осминафиналите за Купата на Русия. Бившият футболист на Берое и Левски влезе като резерва в добавеното време на мястото на Мирослав Маркович, който вкара един от головете за успеха. Другото попадение беше дело на Георгий Наваловский.

В миналия кръг Динамо елиминира градския си съперник Зенит, но днес не можа да се противопостави на много по-скромен съперник. До почивката СКА пропусна няколко положения, но през второто полувреме влезлият като резерва Наваловский откри резултата в 61-ата минута. “Армейците” стигнаха и до второ попадение, дело на сърбина Маркович в 72-ата минута.

Националът на Армения Руслан Корян асистира и за двата гола на домакините, а вратарят Александър Криворучко за пръв път през сезона запази вратата си суха. В следващия кръг съперник на СКА-Хабаровск ще е втородивизионният Шинник.
Петър Занев не игра за Амкар заради контузия, но съотборниците му продължиха успешната си серия от последните седмици. През уикенда тимът от Перм устиска нулево равенство на терена на Спартак (Москва) в първенството, а срещу Ростов стигна до дузпи и при тях успя да пречупи съпротивата на домакините.
В редовното време Брайън Идову даде аванс на Амкар в 16-ата минута след далечен удар и щастлив рикошет. Ростов отговори в 39-ата минута чрез десния бек Сергей Паршивлюк. След почивката голови положения нямаше, а в продълженията съперниците действаха още по-предпазливо.
Дузпите бяха най-логичният финал на битката и при тях се разрази истинска драма. Всички изпълнители, включително вратарите бяха точни, преди Елдор Шомуродов да направи решителния пропуск за Ростов.
На 1/4-финалите Амкар ще гостува на Авангард (Курск).