Сампдория унищожи Кротоне

Отборът на Сампдория разгроми с 5:0 в Генуа Кротоне в първия мач от 9-ия кръг на Серия “А”. Домакините започнаха вихрено и поведоха в резултата още в третата минута, когато защитникът Джанмарко Ферари заби топката с глава във вратата на Кротоне с глава след центриране от фаул. В 12-ата минута ветеранът Фабио Куалярела бе точен за 2:0 от дузпа, която бе отсъдена за нарушение на Арлинд Айети срещу Дуван Сапата. В 39-ата Джанлука Капрари реализира ново попадение за Самп с удар от съвсем близко разстояние, възползвайки се от хубава асистенция на Сапата.

През втората част домакините отбелязаха още два гола. В 71-ата минута 22-годишният полски халф Карол Линети бе оставен сам от бранителите на Кротоне в наказателното поле и с лекота направи резултата 4:0. Пет минути по-късно появилият се току-що от пейката сънародник на Линети - Давид Ковначки, също опъна мрежата зад Алекс Кордас. Стражът на Кротоне бе основният виновник за този гол, тъй като направи кошмарно отиграване, след като негов съотборник му върна топката. Кордас на практика подари топката на Ковначки, а след удара на 20-годишния полски нападател кълбото мина между краката на стража.

Сампдория събра 17 точки и временно се изкачи на пето място в класирането. Припомняме, че генуезци имат да изиграят и отложен мач на “Луиджи Ферарис” с Рома. Кротоне, в чийто състав отново не беше възстановяващият се от травма Александър Тонев, е 16-и с 6 точки, като тимът продължава да е със само една победа.