100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:0

Монтана загуби от Партизан в Адриатическата лига

Партизан (Белград) победи Монтана със 77:74 (12:21, 20:15, 22:21, 23:17), което е първо поражение за монтанчанки в група В на женската баскетболна Адриатическа лига, като преди това имаха две победи. Сръбкините пък са еднолично начело с три победи от три мача.

Българките стартираха мача отлично и взеха аванс от 9 точки след първата четвърт - 21:12. Много силно започна мача Димана Макариева, която до почивката единствена имаше прилична стрелба, а в крайна сметка завърши и с 20 точки.

Постепенно сръбкините започнаха да топят преднината на Монтана, но тенденцията беше в полза на Монтана в края на третата част, когато водеха с три точки- 57:54. В последната част опитът на сръбския тим си каза думата и Милица Шпикич започна да намира пролуките в българската отбрана. След 71:71 около минута до края българките изглеждаха объркани, което се оказа и важният момент в мача. Отлично се включи от пейката Мария Цветкович, която вкара два наказателни удара и победата беше за Партизан.

За Монтана 2003 Димана Макариева записа 20 точки и 6 борби, а по 10 отбелязаха Виктория Стойчева, Сара Бут, Цветомира Шаренкапова и Радостина Димитрова.

За победителките Миляна Божович регистрира 26 точки и 9 борби, а с 20 приключи Милица Шпикич.