Атлетик Билбао се добра до късметлийска точка (видео)

Отборът на Атлетик Билбао продължава с отчайващото си представяне в Лига Европа, като днес беше надигран тотално при гостуването си на Йостерсунд. Въпреки това “лъвовете” стигнаха до равенство 2:2 след късен гол на Иняки Уилиямс (89). Баските имат едва две точки от три мача. Йостерсунд е първи със 7.

През първото полувреме домакините играха по-силно, имаха повече голови шансове, но баските се оттеглиха с преднина. Шведите пропуснаха три много изгодни възможности за попадение. В същото време гостите от “Сан Мамес” вкараха след глупава грешка на вратаря Кейта. В 14-ата минута Иниго Кордоба притисна стража, отне топката и Ариц Адурис вкара на празна врата.

След почивката късметът се обърна. В 52-ата минута Яго Ерерин сбърка фатално, изпускайки топката, и Геро изравни. В 64-ата скандинавският тим вкара и втори гол чрез Едуардс след центриране отдясно - 2:1. В 80-ата Ерерин спаси след далечен удар. Шест по-късно Маркел Сусаета направи пропуск. Минута преди края на редовното време Иняки Уилиямс направи 2:2 след страхотен рейд на Сусаета.

Йостерсунд - Атлетик Билбао 2:2
0:1 Адурис (14)