Бурса с трети трофей и нито една загуба от три участия за Купа Пловдив!

Бурса Бююкшехир Беледийе (Бурса) е новият носител на Купа Пловдив! Турският тим завоюва трофея за трети път след 2013 и 2014 година. В последния си мач под тепетата днес отборът на бразилския треньор Анджело Верчези надигра КСМ Букурещ (Букурещ) с 3:1 (25:18, 25:18, 19:25, 25:19) и остана непобеден в общо десетте си изиграни досега мача при трите си участия на турнира.

В първите два гейма Бурса ББ тотално надигра противника и след 25:18 и 25:18 го лиши от възможността да се бори за трофея. Това като че ли малко напрежението в редиците на КСМ Букурещ, а и треньорът Ферхат Акбаш направи някои основни смени в състава си, и румънките заиграха на по-високо ниво в третата част, спечелвайки я с 25:19. Те успяха да поведат с доста прилична разлика и в четвъртия гейм и, когато зрителите в Колодрума започнаха да предвкусват драмата на задаващия се тайбрек, тимът на Анджело Верчези направи силен финален щурм към трофея и обърна нещата за още едно убедително 25:19, за да затвори мача в своя полза.Топреализатор на мача стана Фатма Йълдъръм с 18 точки за победителките. Българската националка Емилия Димитрова добави 16. За КСМ Букурещ най-резултатни бяха Йоана Бачу и беларуската националка Татяна Маркевич с по 12 точки.