Макенджиев и гредата спряха Дунав в Русе (видео)

Дунав и Пирин (Благоевград) завършиха 0:0 в мач от 11-ия кръг на Първа лига. Домакините повече трябва да съжалямат за изпуснатите две точки, тъй като на няколко пъти пропуснаха добри шансове за гол, а веднъж и напречната греда спаси орлетата.

На вратата на русенци се завърна вратарят Станислав Антонов, който бе сменен на почивката при гостуването на ЦСКА-София, когато резултатът бе 0:0, но после неговият заместник Александър Конов допусна три попадения.

Колегата на Великов Милен Радуканов имаше далеч по-сериозни кадрови проблеми. Аут поради наказания бяха трима основни футболисти - Антон Костадинов, Димитър Благов и Аймен Суда.

Първата опасност в мача бе пред вратата на благоевградчани. Божидар Васев стреля по земя в 8-ата минута, топката рикошира в крак на бранител и излезе в корнер на сантиметри покрай лявата греда. В 33-ата минута Дунав пропусна отличен шанс да открие резултата. Бранимир Костадинов центрира отлично отдясно към Васил Шопов, който стреля с коляно от 5-6 метра, но не уцели вратата.

В 40-ата минута и късметът не бе на страната на Дунав, когато Будинов стреля с глава от 10 метра, Макенджиев успя да чукне топката, което се оказа достатъчно тя да не влети в мрежата, а да срещне напречната греда.

След почивката Пирин поизравни играта, но в 68-ата минута Дунав пропусна на два пъти да открие резултата. Тогава резервата Карагерен стреля от 5-6 метра с глава след центриране отдясно, но Макенджиев изби. Нападателят на русенци опита да се реваншира с добавка от два метра, но пак не успя да реализира.

В 74-ата минута Карагерен направи пореден опит да вкара, но шутът му от 11-12 метра попадна в ръцете на гостуващия страж.

Само седем минути по-късно Пирин като по чудо не отбеляза. Рениа получи пас отдясно в наказателното поле на домакините и центрира прострелно, но защитник на русенци успя някак да не си вкара автогол, а да изчисти в корнер.

ДУНАВ - ПИРИН 0:0

ДУНАВ: 86. Антонов, 17. А. Васев, 4. Патев, 21. Ларин, 22. Милчев, 11. Димов, 14. Б. Васев, 77. Костадинов, 94. Ненов, 10. Шопов, 9. Будинов

ПИРИН: 22. Макенджиев, 26. Цолев, 7. Рениа, 27. Ничев, 99. Кирилов, 3. Сандев, 19. Костов, 14. Николов, 6. Паланков, 30. Траянов, 18. Попев