Селта загуби две точки срещу Жирона

Отборът на Селта на два пъти повеждаше в резултата срещу новака Жирона в дебютния мач от 7-ия кръг на Примера дивисион, но в крайна сметка допусна изравняване за крайното 3:3 в самия край на двубоя във Виго.

Така кризата в Селта сякаш се задълбочава. Отборът има само един успех в последните си четири мача и заема 11-о място с едва осем точки. Жирона пък е 15-и с 6. Иначе резултатът беше открит в 8-ата минута, когато се отличи Пионе Систо. Гостите успяха да върнат равенството само 120 секунди по-късно, като точен беше Порту.

След още две минути обратът стана пълен, като Кристиан Стуани изведе Жирона напред. Бързата размяна на голове продължи и в 16-ата минута Максимилиано Гомес направи 2:2. Този резултат се задържа до 76-ата минута, когато Даниел Вас изведе Селта напред. Голът му обаче не се оказа победен, тъй като в 86-ата минута Хуанпе донесе точката за Жирона.