Пловдив приема първия турнир за деца от Балканската купа

Академик Пловдив ще бъде домакин на първия турнир от Балканската купа при 12-годишните и 14-годишните. Както е известно пловдивският тим е един от двата български участника в надпреварата, заедно с Балкан. Останалите 4 са Актавис Академия (Лесковац, Сърбия), МЗТ (Скопие, Македония), КК Визура (Белград, Сърбия) и Кидс баскет (Подгорица, Черна гора) при 12-годишните и друг отбор от Подгорица при 14-годишните, който ще стане ясен/.

Турнирът в Пловдив е от 27 до 29 октомври, като по-малките ще играят в зала "Строител", а по-големите - в зала "Сила". 6-те отбора ще бъдат разпределени в две групи. В група А са тимовете на Визура, Академик и Кидс баскет, в група Б - Балкан, Актавис и МЗТ. Разпределението е едно и също за двете възрасти. В групите се играе всеки срещу всеки, класиралите се на трето място определят 5-я и 6-я в подреждането, а първите два играят на кръст с тези от другата група. Следва финал и мач за 3-то място. По този регламент ще се проведат общо 6 турнира, като всеки един отбор ще бъде домакин.

Шампионът на всяка надпревара получава 6 точки, вторият - 5, третият 4 и така до последният, който взима 1 точка. След изиграването на 6-те турнира ще се проведе финална четворка с участието на първите 4 тима от редовния сезон. Там на полуфиналите ще се срещнат 1-ви срещне 4-ти и 2-ри срещу 3- ти, следва финал и мач за 3-то място.

Право да бъде домакин на Файнъл Фор има отборът на първо място в редовния сезон.