Токът спря, Бешикташ - не (видео)

Отборът на Бешикташ постигна втора поредна победа в Група “G” на Шампионската лига. Турците надиграха с 2:0 РБ (Лайпциг) и направиха важна крачка към елиминационната фаза на надпреварата. Срещата бе белязана от спиране на тока през втората част, което обаче не спря устрема на домакините.

Бешикташ - РБ (Лайпциг)@@@

“Черните орли” стигнаха до успеха с попадения преди почивката. В 11-ата минута Дженк Тосун напредна по лявото крило и върна топката към Раян Бабел, който в прати с точен удар покрай Петер Гулаши. Малко преди последния съдийски сигнал за първата част домакините нанесоха втори удар. Рикардо Куарешма центрира отлично към Талиска, който с глава удвои.

През втората част се стигна до куриозния момент. Осветлението на “Водафон Парк” спря и срещата се забави с десетина минути. Феновете използваха момента да се позабавляват и осветиха игрището с мобилните си телефони.

След подновяването на играта гостите наложиха натиск, който обаче не даде необходимия резултат за връщането на поне един гол, с което да се завърнат и надеждите за нещо повече от поражение насред Истанбул.
По този начин Бешикташ взе втора победа в групата, след като преди две седмици изненада Порто като гост. Играчите на Шенол Гюнеш направиха сериозна стъпка към участие в турнира и през пролетта. РБ от своя страна остава с една точка в първите си две срещи и ще трябва да подобри представянето си, ако иска да се класира за елиминационната фаза на турнира.