Капитанът на Верея: И в Берое не взимахме заплати 4 месеца, но нещата не бяха чак толкова зле

Капитанът на Верея Георги Андонов призна, че финансовото положение на тима е катастрофално. Той каза това след победата на заралии с 2:1 като гост над Пирин в мач от 10-ия кръг на Първа лига.

“Тежък мач за нас. Не е тайна за никой, че се играе трудно на този стадион. Всички знаят за пиринския дух. През първото полувреме опитахме да убием техния ритъм и ентусиазъм. През втората част имахме ситуации и ги вкарахме.

Можехме в края да вкараме за 3:1 и да решим мача, но тази година при нас нещата се случват по трудния начин. Българинът се обединява в трудните моменти. Това ни обединява. Нямам друго обяснение”,отговори Андонов на въпрос за финансовата криза в отбора.

“В Берое имаше един период, но не беше чак толкова зле. През 2009 г. ни платиха заплатите за януари през май, но спечелихме Купата и се класирахме на шесто-седмо място.

През зимата ако някой намери нещо по-добро за семейството си, ще го потърси”, допълни капитанът на Верея.