Лайпциг счупи гредите, но все пак триумфира (видео)

Сребърният медалист РБ (Лайпциг) напомни за силните си игри от миналия сезон с отлично представяне срещу Айнтрахт (Франкфурт) днес, донесло домакински успех с 2:1 в германския елит. Така участникът в Шампионската лига събира 10 точки от 18 възможни и може би се завръща към ритъма от предишната кампания.

“Червените бикове” не бяха побеждавали в три поредни мача, един от които в Шампионската лига, но този следобед не оставиха съмнение в превъзходството си над иначе неудобния съперник. Лайпциг дръпна с 2:0 след попадения на нападателите си днес Жан-Кевин Огюстен (28’) и Тимо Вернер (67’), а отделно Емил Форшберг на два пъти удари гредите.

Не се виждаше как Айнтрахт може да се противопостави, но ето, че в 77-ата минута Анте Ребич реализира един от малкото шансове за гостите.

Последва нова греда на домакините - този път на Марсел Забитцер, което още повече изнерви обстановката на “Ред Бул Арена”. И изненадата не беше далеч, защото включване в атака на защитника на “орлите” Симон Фалет три минути преди края също доведе до греда.

Айнтрахт продължава да бъде непостоянен в резултатите си и е в средата на таблицата.