ВАЛЕНТИНА ГЕОРГИЕВА ГРАБНА ПРИЗА ЗА СПОРТИСТ НА МЕСЕЦ МАРТ СЛЕД ЗЛАТНИЯ МЕДАЛ В БАКУ

Майнц повали Херта

Отборът на Майнц 05 извоюва втора победа в Бундеслигата след домакинско 1:0 над Херта (Берлин). Пабло ди Бласис се разписа от дузпа в 54-ата минута. Като цяло срещата не предложи много запомнящи се мигове.

Първото полувреме беше двуостро и с малко голови положения. В 21-ата минута домакините пропуснаха изгоден шанс след корнер. Марвин Платенхарт изпревари Йошиноро Муто в малкото наказателно поле. В 36-ата Муто отново беше близо до попадение, показа завиден отскок на дузпата, но не насочи точно.

В 54-ата Пабло де Бласис откри резултата в полза на домакините след точно изпълнена дузпа. Тя беше отсъдена за нарушение срещу Муто след консултация с видеоповторение. В 67-ата гостите от столицата изпуснаха страхотен шанс за изравняване. Ведад Ибишевич не беше докрай прецизен и сантиметри го разделиха от гола след удар от 11 метра. В 90-ата Ибишевич беше изгонен с директен червен картон за удар без топка.