Реал Мадрид превзе Сан Себастиан без важни фигури (видео+галерия)

Шампионът на Испания и света Реал Мадрид записа победа с 3:1 при де юре трудното гостуване на Реал Сосиедад в двубой от четвъртия кръг на Ла Лига. На "Аноета" кралският тим се справи без наказаните Кристиано Роналдо и Марсело и контузените Карим Бензема и Тони Кроос. Младокът Борха Майорал вкара първия си гол за мадридчани в Примера в 19-ата минута, а след негов пробив се стигна и до автогол на Кевин Родригес (36). Гарет Бейл добави третото попадение за шампионите. За баските точен беше Кевин Родригес (29). Реал Мадрид изравни рекорда на Сантос за отбелязани попадения в цели 73 поредни мача.

Реал Сосиедад - Реал Мадрид Кадрови проблеми принудиха Зидан да даде шанс в атака на Майорал, обграден от Бейл и Марко Асенсио. Иско беше върнат в средата на терена. Еусебио подреди състава си във формация 4-3-3 с нападателно трио Аднан Янузай, Вилиан Жозе и Серхио Каналес.

Гостите от "Сантиаго Бернабеу" започнаха по-активно. Домакините хвърляха усилия предимно в групиране пред и в наказателното си поле. В 13-ата минута Тео Ернандес се устреми към наказателното поле и падна, но това не трогна съдията. В 16-ата отново заместникът на Марсело направи добро включване. Първо, укроти по впечатляващ начин трудна топка, а след това хитро подаде към дузпата за Асенсио, който обаче беше блокиран. В 18-ата баските за първи път погледнаха към вратата на Кейлор Навас. Вилиан Жозе реши да шутира от 22 метра, намирайки ръцете на вратаря.

Реал Сосиедад - Реал Мадрид

Минута по-късно "лос меренгес" взеха голов аванс. Каземиро центрира в наказателното поле, където капитанът Серхио Рамос овладя топката във въздуха, не успя да стреля със задна ножица, но кълбото се оказа много удобно за Борха Майорал, който без колебание шутира от десет метра и матира вратаря Херонимо Руи - 0:1. Отговорът на "чури урдин" беше подобаващ. Десет минути по-късно левият бек Кевин Родригес отбеляза страхотен гол с удар от въздуха. Бранителят посрещна топката на втора греда и я намери със сила без подготовка, а Навас не успя да укроти кълбото и то мина под плонжа му - 1:1.

В 34-ата след поредната силна атака на гостите отляво Каземиро стреля опасно с глава, а Руи успя да спаси единствено заради доброто си позициониране. В 35-ата Кевин беше агонизиращо близо да повтори головото си изпълнение. Левият бек отново намери топката от въздуха, но този път кълбото се отби от напречната греда. При последвалата контра Майорал и Иско се устремиха смело напред, нападателят се забави, когато трябваше да изведе Иско на голова позиция, но след това имаше късмет да се стигне до автогол. След острото центриране върналият се Кевин Родригес се хвърли на шпагат и имаше малшанса да прати топката в собствената си мрежа.

Сансебастианци претендираха за нарушение във въздуха, но съдията прецени, че такова няма и пусна головата атака. Според съдийския анализатор на Marca Андухар Оливер няма фал. В 44-ата Лука Модрич завъртя добре топката към далечния ъгъл, но срещна съпротивата на Руи.

Втората част стартира с няколко нападения към вратата на Кейлор Навас. В 49-ата минута "Аноета" поиска дузпа за спорна борба във въздуха между Тео Ернандес и Чаби Прието. В 52-ата Борха Майорал получи топката под ъгъл, стреля в тялото на Руи, а след това изпрати и бомбена добавка, при която топката се оплете от външната страна на мрежата. В 61-ата "лос меренгес" вкараха много важен трети гол. Гарет Бейл използва бързината си, за да се откъсне напред и да изпревари вратаря преди да копне технично за 1:3. Секунди по-рано домакините претендираха за нарушение пред наказателното поле на Мадрид.

В 74-ата Иско шутира отсечено от 22 метра, но точността му изневери и топката профуча много опасно над гредата. В 82-ата Жилиан Жозе стреля от въздуха след центриране отляво и намери тялото на костариканския страж. В рамките на същата минута Асенсио прати топката в мрежата точно до далечната греда. Страничният съдия вдигна флага за засада, а на повторенията се видя, че Бейл е в засада, но той ясно показва, че няма да играе с топката. Две минути по-късно Вилиан Жозе атрактивно асистира на Давид Сурутуса, който от чудесна позиция не уцели добре кълбото. До края на срещата можеше да пане и още един гол в някоя от вратите.

С успеха Реал Мадрид се върна към победите в Ла Лига, след като преди това направи две поредни равенства като домакин. "Белите" отново се приближиха на четири точки от върха, окупиран от Барселона.