Нефтохимик удари Пирин в първото си домакинство при 19 годишните

Първото домакинство на Елитната юношеска група до 19 години на Нефтохимик завърши с победа. Момчетата на старши-треньора Господин Господинов сразиха отбора на Пирин с 3:1.
Първата част премина под диктовката на „шейховете“. Те откриха резултата в 27-ата минута, след точно попадение на Руси Грозев. Две минути преди края на полувремето Христо Янков удвои аванса на Нефтохимик със страхотен гол от воле. Заради преднината на домакините вратарят на Пирин Радослав Ангелски изпусна нервите си и си позволи да удари Янков с топката, хвърляйки я по него с ръце. Така той заслужено си издейства червен картон, оставяйки отбора си с човек по-малко до края на срещата.

След почивката домакините показаха колебание и приеха играта в своята половина. Това доведе до гол в тяхната врата само 5 минути след началото на втората част. Въпреки временното отстъпление, те запазиха доминиращото си положение до края на мача. Десет минути преди последния съдийски сигнал получиха възможност да изпълнят дузпа, заради спъване в наказателното поле. Перфектният удар на Бойо Попов оформи победното 3:1.

"Доволен съм от играта. Победата беше заслужена. Не съм доволен, че се отпуснахме в началото на второто полувреме, когато противникът беше с човек по-малко. Тогава трябваше повече да владеем инициативата, а ние допуснахме гол. Но след това момчетата показаха характер и желание да спечелят срещата, което ме радва. Поздравявам ги за добрата игра. От понеделник започваме работа за следващия мач с Монтана." - каза старши треньорът на Нефтохимик U19 Господин Господинов.

Шейховете“ ще гостуват на Монтана в следващия кръг от първенството, на 26 август, от 18:00 часа.