Черно море с мощен старт и девет гола в Елитната група до 19

Юношите старша възраст на Черно море стартираха първенството в Елитната група до 19 години с разгромна победа. На стадион “Корабостроител” под Аспаруховия мост младите “моряци”, водени от Николай Кънчев, смазаха тима на Черноморец с 9:0. Пет гола за успеха реализира нападателят Мартин Минчев, а по един добавиха Мартин Дичев, Александър Вълов, Антоан Вълчев и Емил Янчев.

Черно море започна срещата ударно и още в 6-ата минута Минчев откри резултата с хубав удар от наказателното поле. Отново той покачи в на 2:0 в 17-ата минута, а Мартин Дичев направи резултата класически в 34-ата. До почивката нападателят, който през миналия сезон дебютира за представителния тим на Черно море, вкара две попадения в 39-ата и 45-ата минути, с което направи преднината на своите още по-солидна – 5:0.

След почивката влезлите на смяна Александър Георгиев и Антоан Вълчев реализираха за 7:0 съответно в 53-ата и 59-ата минути. В 85-ата Минчев вкара своя пети гол в мача, а Емил Янчев оформи крайното 9:0 в 90-ата минута.

В следващия кръг Черно море гостува на Лудогорец. Мачът е в събота (19 август) от 18 часа в Разград.

Съставът на Черно море: Иван Дюлгеров, Йоан Радев, Мартин Дичев, Данаил Димов (46-Александър Георгиев), Мартин Минчев, Емил Янчев, Ертан Томбак, Румен Касабов (46-Антоан Вълчев), Добромир Добрев (65-Александър Стефанов), Влад Михайлов, Петър Вуцов (55-Виктор Попов).