Марица с първи три точки за сезона, удари Струмска слава в луд мач с 9 гола

В луд мач, изпълнен с множество обрати и предложил на феновете истинско голово шоу, отборът на Марица (Пловдив) спечели с 6:3 гостуването си в Радомир на местния Струмска слава. Двубоят от 4-ия кръг на Втора професионална лига започна кошмарно за домакините, които още до 9-ата минута губеха с 0:2 в резултата след попадения на Джунейт Яшар (7') и Георги Георгиев (9'). Сериозна вина за попаденията носеше вратарят Кристиан Дончев, който неслучайно бе заменен на почивката от резервата Радослав Костадинов.

С два гола на Кристиян Тасев - в 12-ата и 36-ата минута, домакините възстановиха равенството, а обратът бе пълен, когато Иво Стоянов се разписа от дузпа десет минути след подновяването на играта. Радостта на домакините обаче бе твърде кратка, след като в 60-ата минута Джунейт Яшар се разписа от дузпа. Влезлият като резерва Рангел Игнатов отново даде аванс на Марица в 61-ата минута.

След четвъртото попадение във вратата си домакините се опитаха да стигнат поне до точката, но въпреки стихийния натиск, гол във вратата на пловдивчани не падна. На свой ред те реализираха нови два във вратата на Струмска слава, след като в даденото от съдията продължение Игнатов се разписа за втори път, а Яшар оформи своя хеттрик за крайното 6:3 в полза на Марица.