Боби Георгиев и Катар взеха само гейм на Испания в трета дивизия на Световната лига (видео/пълен запис)

Българският разпределител Борислав Георгиев, който е натурализиран и играе за националния отбор на Катар, и неговите съотборници допуснаха първа загуба в трета дивизия на Световната лига. Катарците, които са водени от италианския треньор Масимилиано Джакарди, взеха само гейм и отстъпиха на домакините от Испания с 1:3 (21:25, 25:21, 15:25, 13:25) във втория си мач от Група А3, игран снощи пред около 3000 зрители в Барселона.

Днес (4 юни) в последния ден на турнира Катар ще играе срещу Мексико, който снощи надигра Гърция със същия резултат. Срещата е от 16,30 часа българско време.

Боби Георгиев изигра втори стабилен мач и се отчете с 2 точки от атака. Най-резултатен за Катар стана друг натурализиран играч - бразилецът Ренан Рибейро, с 12 точки (2 блока, 1 ас и 31% ефективност в атака). За тима на Испания опитният Серхио Нода Бланко реализира 19 точки (1 блок, 1 ас и 59% ефективност в атака) за победата.