Швейцарци взеха злато и сребро на висилка на ЕП по спортна гимнастика

Швейцарците Пабло Брегер и Оливер Хеги спечелиха златния и сребърния медал на висилка във финалите на отделните уреди на европейското първенство по спортна гимнастика, провеждащо се в Клуж, Румъния. Брегер получи оценка от 14.933, а Хеги остана втори с 14.500. Бронзът бе спечелен от от руснака Давид Белявский с 14.366, който вчера взе и златния медал на кон с гривни. Украинецът Олег Верняев спечели два медала в днешния ден. Той спечели злато на успоредка с оценка 15.466 и бронз на прескок с оценка 14.649. Лукас Даузер (Германия) остана със сребро на успоредка с оценка 15.366, а на една една десета зад него с бронз се окичи Никита Нагорний (Русия).

Златото на прескок бе спечелено от друг руснак - Артур Далалоян, който получи 14.993 точки за изпълнението си. Със среброто остана 36-годишният любимец на местната публика Мариан Драгулеску, който в събота триумфира за четвърти път в кариерата си с титлата на земя.

Единствено холандката Ейтора Торсдотир успя да се нареди на почетната стълбичка и в двата финала при жените от днешната програма. Торсдотир остана втора на греда с оценка 14.066, като се нареди между две представителки на Румъния. Първа е Каталина Понор с 14.566 точки, а трета е Лариса Андрея Йордаче с 13.966 точки. На земя Торсдотир се нареди трета с 13.700. Титлата бе спечелена от рускинята Ангелина Мелникова с 14.100 точки, а британката Елиса Дауни се окичи със сребро с резултат 14.066.