Торино нанесе пета поредна загуба на Киево (видео)

Продължава свободното падане на отбора на Киево в Серия А, който записа пета поредна загуба в шампионата на Италия. "Летящите магаренца" този път бяха унизени на собствения си стадион "Марк Антонио Бентегоди" от Торино, който си тръгна с трите точки след успех с 3:1.

Първото полувреме  беше равностойно, като домакините действаха много внимателно в защита и удържаха опасните атаки на гостите, които са един от най-резултатните тимове в Серия А, като имаха отбелязани 60 гола в предишните 32 кръга.

Резултатът откри Адем Ляич с хубав удар от границата на наказателното поле, който свари стража на домакините неподготвен в 52-ата минута. Само четири минути по-късно "биковете" стигнаха до втори гол, като негов автор стана Давиде Дзапакоста.

След изпълнение на ъглов удар топката беше изчистена от играч на домакините, но попадна у Дзапакоста, който с удар отдалеч удвои аванса на гостите. Киево намали в 65-ата минута чрез Серджо Пелисие, който се измъкна от защитата на Торино и успя от малък ъгъл да изненада вратаря Джо Харт.

Надеждите за частичен обрат на "летящите магаренца" бяха попарени четвърт час преди края от Яго Фалке, който отне топката в средата на терена, напредна и със силен удар от границата на наказателното поле прати топката за трети път в мрежата на Киево. Така очакванията за резултатен мач се оправдаха, а Торино излезе на девето място с 48 точки. Киево е 13-и с 38. Лидер е Ювентус с 80 и мач по-малко.