Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Астън Вила взе дербито с Бирмингам, Агбонлахор развали дебюта на Реднап (видео)

Тимът на Астън Вила победи с 1:0 Бирмингам Сити в градското дерби от 44-ия кръг на Чемпиъншип (второто ниво в английския клубен футбол). Попадението реализира Габриел Агбонлахор в 68-ата минута. 30-годишният нападател опъна мрежата на Бирмингам с удар от близко разстояние след страхотно разбъркване пред вратата на гостите след центриране от корнер.

По този начин Агбонлахор, който е играчът с най-много голове в Премиър Лийг в историята на Астън Вила, развали дебюта на Хари Реднап начело на Бирмингам.

За юношата на Вила това е първи гол от 14 месеца. Агбонлахор се появи в игра от пейката, сменяйки Джак Грийлиш в 59-ата минута.

Астън Вила е без шансове да се завърне в Премиър Лийг през следващия сезон. Тимът е 12-и в класирането с 61 точки. Положението на Бирмингам е доста по-неприятно. Два кръга преди края на първенството отборът е 21-и (от 24 отбора) с 47 точки, а намиращият се с една позиция по-назад Блекбърн е с 45.

АСТЪН ВИЛА - БИРМИНГАМ 1:0
1:0 Агбонлахор (68)