Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 2:1

Лориен крачи уверено към спасението

Отборът на Лориен е все по-близо до оставането си в Лига 1 и през следващия сезон. “Мерлузите” записаха четвърта победа в последните си пет мача и след като изкараха по-голямата част от сезона на последно място, вече са на две точки над чертата.

Днес те разбиха с 5:1 като домакин Метц. Първата част завърши при равенство 1:1 след попадения на Микаел Сиани и Шейх Диабате за гостите, но след почивката Лориен не остави шансове на съперника. Абдул Маджид Уорис даде преднина на домакините. Последваха две бързи попадения на Джими Кабо, а накрая Бенжамен Муканджо оформи крайното 5:1.

Така Лориен събра 34 точки в актива си. Първият изпадащ - Нанси е с 32. Метц пък вече четири мача няма успех и е с 36 точки на 15-а място.