Спасена дузпа запази интригата в Русия (видео)

Битката за титлата в руската Премиер лига продължава с пълна сила, след като преследвачът ЦСКА (Москва) записа очаквана победа с 2:0 над Уфа като гост в първия мач от 24-ия кръг и така съкрати на 7 точки аванса на лидера Спартак (Москва). Георги Миланов не попадна в групата на столичани, защото едва наскоро се възстанови от контузия.

Мачът обаче можеше да завърши по друг начин. В началото на второто полувреме, когато резултатът все още беше 0:0, домакините пропуснаха дузпа. Това се случи в 52-ата минута, когато вратарят на ЦСКА Игор Акинфеев спаси удара на Иван Пауревич.

Едва след това "армейците" успяха да наложат превъзходството си. В 65-ата минута Витиньо вкара първия гол, а в добавеното време Фьодор Чалов направи 2:0.

В събота Спартак ще има шанс да възстанови преднината си от 10 точки при гостуването на игралия в Шампионската лига Ростов.