ЛеБрон Джеймс вече е №3 в листата на реализаторите в плейофите на НБА

Нов трипъл-дабъл на ЛеБрон Джеймс беше в основата на победата на Кливланд над Индиана със 119:114. Благодарение на този успех Кавалиърс поведоха с 3-0 победи в серията и се нуждаят само от още един успех, за да отидат на полуфиналите.

ЛеБрон приключи мача с 41 точки, 13 борби и 12 асистенции, а на почивката гостите изоставаха с 25 точки, но изтръгнаха победата. Джеймс изпревари Кобе Брайънт на 3-ото място в реализаторската листа в плейофите и изравни друго постижение на легендата на Лейкърс от 20 поредни победи в елиминациите.

Кливланд изоставаха с 49:74 след втората четвърт, като основно Пол Джордж бележеше за Пейсърс. За него нощта също беше забележителна с рекордните в плейофите 36 точки и 15 борби.

Мемфис намалиха пасива срещу Сан Антонио на 1-2 победи, след като си взеха домакинския мач в Тенеси със 105:94. Майк Конли вкара 24 точки и взе 8 борби. Марк Гасол и Зак Рандълф с по 21 точки бяха другите важни реализатори. Кауи Леонард, който заби съответно 32 и 37 точки в първите два мача за Спърс, днес се спря само на 18. ЛаМаркъс Олдридж отбеляза 16.

Милуоки поведе с 2-1 победи над Торонто след 104:77. Гостите имаха ужасяваща стрелба и това нямаше как да им се отрази по друг начин, освен с поражение. Крис Мидълтън се отличи с 20 точки, реализирани за Бъкс. Грег Монро прибави 16 точки и 7 отнети топки под кошовете. Кайл Лоури с 13 беше единствен на ниво за Раптърс, които в първата четвърт имаха 4 успешни стрелби от 18 опита.