Борна Чорич с първа титла при мъжете

Хърватина Борна Чорич победи поставеният под номер 3 в схемата Филип Колшрайбер с 5:7, 7:6 (7:3), 7:5 във финала на турнира по тенис в Маракеш (Мароко) с награден фонд 540 310 евро. Хърватинът показа здрави нерви през цялата среща и след драма ликува с трофея.

На непоставеният Чорич му бяха необходими 2 часа и 38 минути, за да стигне до крайния успех. Първият сет бе много равностоен и вървеше гейм за гейм до 6:5 в полза на Колшрайбер, когато германецът успя да направи пробив и да приключи сета.

Това даде импулс в играта на Филип и той поведе с 3:0 гейма във втория сет. Борна Чорич показа, че не случайно е достигнал до битката за трофея и успя да изравни до 3:3. Така отново се стигна до 6:5 в полза на Колшрайбер. Тогава при сервис на своя противник той пропиля цели четири мачбола. Хърватинът ги спаси, измъкна гейма, а след това спечели със 7:3 в тайбрека.

Решителният трети сет отново започна отлично за Колшрайбер, който при 1:1 гейма направи пробив и след това го затвърди. Обратът настъпи при 4:3 в полза на германеца, когато Чорич проби на 30. След това той стигна до ключов пробив при 6:5, с който стигна до крайната победа.

За 20-годишния Чорич това бе първа титла в мъжкия тенис при три финала на неговата сметка. Миналата година хърватинът отново стигна до решителния мач в Маракеш, но отстъпи пред Фредерико Делбонис от Аржентина. Колшрайбер има 16 участия във финали от турнири на АТП, като има 7 титли.