Черно море грабна седмото място и прати Ямбол на Лукойл

Възраждането на Черно море Тича под ръководството на Дарин Великов продължи с пълна сила и срещу Ямбол. „Моряците“ записаха вторе поредна победа, която дойде в директен сблъсък за седмото място в класирането на НБЛ след 85:80.

Така варненци ще се разминат с Лукойл Академик в първия кръг на плейофите, изпращайки именно ямболския тим срещу действащия шампион. Първото полувреме се разви по-добре за домакините, които успяха да си изградят преднина от шест точки до почивката.

Това се случи след стабилни изяви в рамките на първите две части, които гарантираха на варненския тим преднина от 44:38 на почивката. Третата част обаче бе изцяло по вкуса на Ямбол и баскетболистите на Петър Петров се разиграха точно в този период , реализирайки двойно повече от домакините, за да стигнат до обрат (14:28) и 58:66 след 30 минути, оставяйки всичко да бъде решено в заключителната четвърт.

Черно море се хвърли здраво в четвъртата част и постепенно навакса изоставането си, изравнявайки до 69:69 в средата на частта след добро начало и серия от 11-3. Деян Карамфилов, който изнесе отличен мач днес и съотборниците му задържаха инерцията и си заслужиха победата с 85:80, изкачвайки се на седмото място в таблицата.

Именно Карамфилов бе най-добрият играч на победителите – 18 точки, 9 асистенции и 7 борби. Капитанът Станислав Цонков наниза 23 точки, а Венелин Христов се отличи с 16.

Венцислав Петков вкара 23 за Ямбол, а Станислав Говедаров остана с 19.

ЧЕРНО МОРЕ ТИЧА - ЯМБОЛ 85:80 (23:21, 21:17, 14:28, 27:14)

ЧЕРНО МОРЕ ТИЧА: Деян Карамфилов 18, Ангел Нацкин 2, Венелин Христов 16, Станислав Цонков 23, Филип Дедиер 3, Антон Диков, Веселин Георгиев 5, Никола Джурич 16, Мърджан Мъркович 2)

ЯМБОЛ: Станислав Говедаров 19, Венцислав Петков 23, Евгени Иванов 13, Стоян Петков 13, Николай Върбанов 6 (Стойо Чолаков, Цветослав Острев 6, Андрей Иванов)