Етър победи Свиленград и излезе начело в класирането

Шампионът Етър 64 победи гостуващия Свиленград ПУ с 34:21 (16:12) в отложена среща от втория кръг на основната фаза на женското хандбално първенство на България. С успеха възпитаничките на Йонка Генчева оглавиха временното класиране с актив от 6 точки, колкото има и Бъки, но великотърновки имат предимство в преките двубои.

Двубоят започна равностойно, като до 21-та минута резултатът беше 10:10. След това обаче Етър заигра здраво в защита и силно в атака, за да поеме инициативата. Свиленград опита да се върне в мача след почивката, като след серия от четири безответни гола намали изоставането си на 18:21 в 43-та минута, но до края Етър игра много силно и заслужи убедително победата.

Страхотен мач направи националната вратарка Десислава Николова, която направи редица спасявания, включително пет дузпи. Силвана Савич беше най-резултатна за победителките с 10 гола, а капитанката Даниела Коцева добави девет. Етър беше отново без основната си състезателка Соня Богданова, която до момента не е играла в основната фаза заради контузия. Кристина Миланова вкара шест гола за Свиленград, а Райна Георгиева - пет. В следващия предпоследен кръг, насрочен за на 23-и април, Етър гостува в Свиленград.