Арсенал се отдалечава от ШЛ след нова грандиозна издънка (видео)

Отборът на Арсенал все повече се отдалечава от мечтата да играе в Шампионската лига и през следващия сезон, след като допусна поредна неприятна загуба. Тази вечер възпитаниците на Арсен Венгер паднаха с 0:3 в гостуването си на Кристъл Палас и пропуснаха да се приближат до лидерите в таблицата. Андрос Таунзенд в 17-ата, Йоан Кабай в 63-ата и Лука Миливоевич в 68-ата минута от дузпа донесоха победата на "орлите", които взеха пореден голям скалп, след като само преди няколко кръга наказаха и Челси на "Стамфорд Бридж".

Двубоят започна интересно с атаки и към двете врати. В 6-ата минута Лука Миливоевич отправи хубав удар по земя, който профуча покрай вратата. Арсенал пък отговори с далече изстрел на Мохамед Елнени, който бе спасен от вратаря.

В 17-ата минута обаче Кристал Палас стигна до откриване на резултата. Уилфред Заха почти от паднало положение успя да подаде за Андрос Таунзенд, който отблизо засече топката във вратата за 1:0.

Арсенал опита да реагира бързо и в 20-ата минута Алексис Санчес се освободи в наказателното поле и стреля опасно, но над вратата.

Последва известно затишие, но в заключителните минути и двата тима имаха нови добри възможности. Първо домакините бяха близо до гола, когато Кристиан Бентеке получи в наказателното поле и стреля от труден ъгъл, но ударът му бе спасен. След това пък Арсенал на два пъти застраши вратата на съперника. В 43-ата минута Дани Уелбек получи на скорост и стреля, но до гредата. В 45-ата минута пък след центриране от корнер Габриел отправи много хубав удар с глава, но той бе спасен от вратаря.

И втората част започна интересно с две положения за домакините. В 49-ата минута удар на Бентеке мина покрай вратата, а минута по-късно белгиецът вкара гол, който не бе признат заради засада.

Арсенал също имаше шанс след далечен удар на Елнени, но скоро след това събитията отново се пренесоха пред другата врата и Джейсън Пънчиън отправи удар в ръцете на вратаря. В 58-ата минута пък Белерин пропусна добра възможност да изравни резултата. Испанецът бе намерен от Алексис Санчес на задната греда, но от добра позиция не успя да уцели вратата.

В 63-ата минута Кристъл Палас удвои преднината си. Заха почти по идентичен начин след подхлъзване подаде на Йоан Кабай, който с прекрасен удар в обратния ъгъл вкара за 2:0. Само пет минути по-късно преднината на домакините стана класическа. Андрос Таунзенд бе препънат за дузпа от вратаря Емилиано Мартинес и Мартиновеч реализира от бялата точка за 3:0.

До края срещата по-скоро се доиграваше, а домакините дори можеха да вкарат и четвърти гол след опасен удар на Бентеке, който бе изчистен от защитник пред голлинията.

След тази загуба Арсенал остава на 6-ото място в класирането с 54 точки и изостава на 7 от 4-ия Манчестър Сити, макар да има мач по-малко. Кристъл Палас пък взе ценна победа в битката за оцеляване и с 34 точки се намира на 16-ото място.