Любопитни факти преди старта на ГП на Аржентина

Първите свободни тренировки и квалификациите по време на втория кръг от сезон 2017 в MotoGP в Аржентина не бяха в полза на заводския тим на Ducati. За първи път от 2006 година насам заводският отбор няма представител в топ 12, след като Андреа Довициозо и Хорхе Лоренсо останаха на старта съответно на 13-а и 16-а позиция. За отбора на Yamaha нещата също не се развиха перфектно.

Състезанието започва в 22:00 часа българско време. Ето и любопитния факти за старта му:

Марк Маркес ще бъде на полпозишън за своята четвърта поредна година в аржентинския кръг от MotoGP. Ако той обаче не успее да спечели състезанието, това ще бъде първият път във всичките му пет сезона в кралския клас, когато той няма да спечели нито един от първите два кръга за сезона.

Карел Ейбрахам е най-високо поставеният пилот с Ducati на втората позиция, което е най-доброто му стартово място в най-високия клас някога. Той направи дебюта си през 2011 година.

Третото място е за Кал Кръчлоу с Honda, който спечели миналогодишната Гран При на Австралия, а след това не финишира в нито едно от последвалите три състезания.

Стартовата позиция номер 5 на Дани Педроса е най-добрата му такава от седем месеца насам.

Маверик Винялес е поставен на позиция пред съотборника си Роси и ще се цели в това да стане първият пилот на Yamaha след Уейн Рейни от 1990 година насам, който печели първите два кръга от сезона.

За Валентино Роси уикендът е специален. Това е неговият 350-и старт. Ако ви притеснява седмата му позиция, ето какво казва статистиката: Доктора е финиширал на подиума 34 пъти в кралския клас при положение, че стартовата му позиция е била извън топ 6.

Състезанието за Гран При на Аржентина може да проследите пряко в ефира на Mtel Sport 2.