Сензация в Ловеч! Рулетката на дузпите прати Литекс на полуфинал за Купата (видео)

Отборът на Литекс е на полуфинал за Купата на България! Лидерът в Северозападна трета лига отстрани Черно море на градския стадион в Ловеч. Редовното време и продълженията завършиха при резултат 1:1 след голове на Методи Костов (22) и Михаил Венков (34), а пропускът от бялата точка на Венков се оказа решаващ. Нервите на опитния краен бранител не издържаха и той изпрати кълбото над вратата. Радослав Бойчев пък заби последната дузпа, която класира Литекс сред четирите най-силни отбори за Купата.

Интересен факт е, че това е четвъртият клуб от третото ниво на българския футбол, който се класира на този етап от състезанието. Спартак (Пловдив) на два пъти, Марек и ЦСКА са тимовете, които са го правили, като "червените" са единственият отбор, който е взимал трофея.

Самата среща започна много интересно. В 4-ата минута гостите от Варна бяха изключително близо до първия гол на стадиона в Ловеч. Капитанът на "моряците" Георги Илиев намери добре Марек Кузма, който без да се бави стреля, но кълбото мина на сантиметри от целта.

В 11-ата минута централният бранител на Литекс Иван Иванов сбърка, но Кузма подходи много несериозно, като по този начин пропусна изгодна възможност да накаже лидера в Северозападна трета лига. Две минути по-късно Диян Вълков запази мрежата си "суха", след като Пируло пробва рефлекса му, но стражът на домакините се справи със ситуацията.

В 22-ата минута Литекс поведе в резултата. Халфът на Черно море Даниел Георгиев събори в наказателното поле Веселин Васев. Главният съдия на срещата Волен Чинков посочи бялата точка. Зад топката застана бившият нападател на Верея Методи Костов, който не сбърка и направи резултата 1:0.

В 34-ата минута Георги Илиев центрира от корнер. Най-съобразителен в наказателното поле се оказа Михаил Венков, който с глава матира стража на домакините. В 40-ата минута Борислав Балджийски направи непростим пропуск. Юношата на Левски получи перфектен пас от Марек Кузма, но халфът се забави и не успя да прати топката в мрежата на Литекс за втори път.

Втората част започна добре за Черно море. Георги Илиев отново центрира от корнер на първа греда към Марек Кузма, който продължи назад към Венков, но защитникът пропусна да вкара втория си гол в двубоя. В 50-ата минута "моряците" получиха нов шанс да поведат, но ударът на Даниел Георгиев не затрудни Вълков. След тази възможност мачът буквално заспа, като единствената по-интересна ситуация дойде в 88-ата минута, когато резервата Бойчев центрира в предни позиции за Литекс, но вратарят на гостите Емил Михайлов се справи.

В 90-ата минута Георги Илиев шутира, но опитът му мина над вратата. Това бе и последната интересна ситуация за редовните 90 минути.

Продълженията започнаха много по-добре за Черно море. В 98-ата минута Александър Цветков центрира oтдясно към Иван Коконов, който с глава докосна кълбото, но ударът на резервата на гостите бе твърде слаб и неточен, за да затрудни Вълков. Малко по-късно и Кузма стреля с глава, но отново не уцели целта.

Второто продължение не предложи нищо интересно, като съвсем логично се стигна до дузпи. Там играчите на Живко Желев бяха по-подготвени, като нито един от футболистите на Литекс не сбърка от бялата точка, а Михаил Венков от състава на Черно море прати кълбото над вратата, което се оказа достатъчно за ловчанлии да триумфират в сблъсъка от 1/4-финала.

ЛИТЕКС - ЧЕРНО МОРЕ 1:1 (6:4 след продължения и дузпи)