Очаквайте: Националите по футбол потеглят за Азербайджан за старта на новия турнир FIFA Series

Монтана на крачка от финал в Суперлигата

Волейболният отбор на Монтана е само на крачка от класиране за финала в Суперлигата на България за втора поредна година. Момчетата на треньора Даниел Пеев се наложиха много трудно и драматично над шампиона Добруджа 07 (Добрич) с 3:2 (25:21, 24:26, 25:23, 22:25, 15:12) в мач №2 от полуфиналните плейофи, игран тази вечер пред около 500 зрители в зала "Младост". Срещата бе изгледана на живо и от националния селекционер Пламен Константинов.

По този начин монтанчани поведоха в плейофната серия с 2-0 победи. Играе се до 3 успеха от 5 мача. Третата и четвъртата среща между двата тима ще бъдат в зала "Добротица" в Добрич. Първият от двата двубоя е в неделя (2 април) от 18,00 часа.

Първият гейм започна равностойно до 9:8 за домакините, след което разликата нарасна до 14:8 след серия от сервиси на Златко Кьосев, включително и 3 аса. Това се оказа решаващо за изхода на гейма, края на който дойде при 25:21 за Монтана. В началото на втората част шампионите от Добруджа поведоха с 8:5 след успешна атака на Димитър Маринков. Преднината на гостите продължи да расте до 12:7 и 16:11 след грешка от сервис на Александър Симеонов. Постепенно Монтана успя да намали до 22:21 след ас на Симеонов, а след това дори да изравни при 23:23 след блок-аут на Кьосев. Все пак, Добруджа измъкна гейма с 26:24 след нова атака на Маринков.

Третият гейм започна равностойно и първата техническа пауза дойде при минимална преднина за Монтана - 8:7 след блок на Иван Латунов. Равностойната игра между двата тима продължи, като второто прекъсване дойде при 16:15 за шампионите след нова атака на Димитър Маринков. Разликата леко нарасна до 18:15, но последва равенство при 19:19. Домакините стигнаха до геймбол при 24:22 след атака на Златко Кьосев и блокада на влезлия като резерва втори разпределител Делчо Раев, след което затвориха гейма в своя полза при 25:23 след поредна атака на Кьосев. В началото на четвъртата част монтанчани бързо поведоха с 4:0 и 8:5 до първото техническо прекъсване. Добруджа изравни веднага при 8:8, след което играчите на Даниел Пеев отново взеха аванс при 15:12. Ново равенство при 15:15, след което Монтана се оттегли на паузата при 16:15 в своя полза след атака в мрежата на Трифон Лапков. Последваха силни минути за шампионите и 22:19 за тях след атака на Лапков. В крайна сметка Добруджа стигна до 25:22 след сервис в аут на Александър Симеонов, с което вкара мача в тайбрек.

В началото на петия решителен гейм при 1:0 за домакините Минчо Минчев застана на началния удар, записа и два аса, а Монтана поведе с 5:0. Това се оказа достатъчно за крайната победа с 15:12 и 3:2.

МОНТАНА - ДОБРУДЖА 07 (ДОБРИЧ) 3:2 (25:21, 24:26, 25:23, 22:25, 15:12)
МОНТАНА: Златко Кьосев 16, Иван Латунов 8, Александър Симеонов 14, Любомир Агонцев 1, Минчо Минчев 16, Николай Къртев 13 - Добромир Иванов-либеро (Делчо Раев 2, Георги Михалев 1)
Старши-треньор: Даниел Пеев
ДОБРУДЖА 07: Трифон Лапков 6, Димитър Маринков 20, Илия Петков 6, Христо Енков 1, Жулиен Георгиев 22, Алекс Грозданов 8 - Христо Христов-либеро (Мартин Мечкаров 3, Петър Христосков 1, Денис Чавдаров, Николай Тодоров, Светослав Арнаудов)
Старши-треньор: Мирослав Живков.

Статистика: Стилиян Бодурски (скаутмен на Монтана)