Голдън Стейт възкръсна след ужасно начало в Сан Антонио (видео)

Голдън Стейт направи поредната си крачка към първото място на Запад. Уориърс превъзмогнаха ужасния старт при гостуването си на Сан Антонио и намериха начин да наваксат изоставане от 22 точки още през първата част, за да обърнат нещата в своята посока и да надделеят със 110:98 в дома на Спърс, които са един от най-солидните домакини в НБА.

Успехът бе девети поред за вицешампионите, чиято последна загуба бе именно от Сан Антонио - на 12 март те отстъпиха с 85:107 в същата тази зала, но след това стартираха победния си марш.

Стеф Къри затвърди силната форма, в която се намира с 29 точки и 11 асистенции. Клей Томпсън добави 23 точки, а двамата реализираха 8 от общо 13 тройки за своя тим. Стрелбата от дистанция отново бе основно оръжие на калифорнийци, които завършиха с точно 50% успеваемост от зоната за три точки - 13/26.

Дейвид Уест с 15 точки, 4 борби и 5 асистенции и Андре Игуадала с 14 точки и 6 борби се включиха перфектно от пейката и също имаха значителен принос за победа №61 на гостуващия тим.

След брилянтната първа част (17:33), двубоят не се разви никак добре за Спърс, които направиха 14 грешки в оставащите 36 минути, а това даде своя отпечатък върху двубоя.

Кауай Ленърд вкара 19 точки при седмнадесетата загуба на тексасци през сезона при стрелба 7/20 от игра. Пау Гасол с 18, ЛаМаркъс Олдридж със 17 и Дани Грийн с 16 бяха останалите топреализатори.

Балансът на Уориърс е 61-14, докато Спърс са с 57-17. Това бе последен сблъсък между съперниците през редовния сезон и първа победа за Уориърс срещу Сан Антонио от три опита.