Берое срещу македонци на финала на Балканската лига

Берое (Стара Загора) ще играе срещу македонския Куманово на финала на тазгодишното издание на Балканската лига по баскетбол за мъже.

Куманово постигна драматичен успех в реванша срещу гостуващия Пея (Косово) и след успех с 86:80 навакса пасива си от 79:83 от първата среща, за да продължи борбата за трофея.

Домакините изоставаха с двуцифрена разлика през първата четвърт, а на почивката преднината на съперника беше 44:37.

През второто полувреме македонците реализираха обрат, а с решаваш кош на Стефан Живанович 5,2 секунди преди края стигнаха и до крайната победа.

Най-резултатен за успеха беше Марян Янески с 21 точки. С 20 точки завърши Йонел Браун.

Слободан Милянич вкара 21 точки за Пея, а Албан Весели се отличи с 18 точки, 7 борби и 5 асистенции, но направи фатален пропуск със сирената.