“Българският” Университатия се промъкна с дузпи на 1/2-финал за Купата на Румъния

Отборът на Университатия (Крайова) стана третият сигурен участник на 1/2-финал за Купата на Румъния. Тимът, в който играят българите Апостол Попов, Радослав Димитров и Христо Златински, победи с дузпи Динамо (Букурещ) в сблъсъка помежду им на 1/4-финала. В редовното време и продълженията срещата завърши без голове - 0:0, а при дузпите домакините спечелиха с 6:5 точни удара.

И тримата българи започнаха мача като титуляри. Попов бе заменен на почивката, като най-вероятната причина е контузия, която получи малко преди края на първото полувреме. Димитров остана на терена пълни 120 минути, а Златински бе заменен в 102-ата минута на първото продължение.

Интересен факт пък е, че за гостите първи мач като титуляр записа синът на Ривалдо - Ривалдиньо. Той обаче бе заменен в 64-ата минута от Даниел Попа.

Успехът на Университатя е още по-впечатляващ, тъй като отборът игра с 10 души от 64-ата минута, когато втори жълт и червен картон получи Александру Балта.

След този успех отборът от Крайова се присъедини на 1/2-финала към Поли Тимишоара и Волунтари, които вече се класираха за тази фаза. В четвъртък пък е последният мач от 1/4-финала между Виторул и Астра.