Дочев: Няма как да подценим ЦСКА във втория мач (видео)

Наставникът на волейболния отбор на Нефтохимик 2010 (Бургас) заяви след категоричната победа над ЦСКА с 3:0 в първия мач от полуфиналните плейофи в Суперлигата, че няма как да подценят "червените" във втората среща утре.

"Чиста победа, доволен съм от резултата. Доволен съм и от начина, по който влязохме в мача и това, че до последно не изпуснахме инициативата, като изключим началото на третия гейм. Но ме радвам, че успяхме да се върнем след такъв пасив и да приключим мача бързо. ЦСКА е много сериозен съперник и мога да си призная, че не очаквах чиста победа. Очаквах моите момчета да играят по този начин. Мисля, че не става въпрос за самочувствие, а по-скоро кой какво успя да свърши в този двубой. Нашият сервис работеше по-добре, а ЦСКА имаше доста брак в този елемент. А когато нямаш баланс на сервис, е много трудно да си намериш ритъма, което им се случва. Особено в първите два гейма, както се казва на волейболен език, не можаха да тичат в полето", коментира Дочев.

"ЦСКА е един от най-сериозните отбори в Лигата и за подценяване изобщо не може да става дума. Даже бих казал, че ни очакват много по-тежки сблъсъци от тук нататък. Двата отбора сме изключително изравнени, така че не мога да кажа, че в този момент везните са наклонени. Все още, смятам, че серията е дълга и двата отбора са способни и на по-добри неща. Важното е кой по-дълго време ще задържи този ритъм и разбира се, всяка една победа е много ценна. Силно казано е, че трябва да се промени нещо за втория мач. По-скоро не трябва да слизаме надолу, а напротив - да наберем още по-сериозни обороти утре. И да не забравяме, че когато има такава серия умората също си оказва влияние", сподели още треньорът на Нефтохимик.

СНИМКИ: ИВАН ЙОЧЕВ, SPORTAL.BG

ГАЛЕРИЯ от полуфинал №1: ЦСКА - НЕФТОХИМИК - ТУК!!!